Jak skłonić klientów do zakupów w sklepie internetowym?

Posted on
Prowadzenie sklepu internetowego potrafi przynosić całkiem konkretne dochody

Prowadzenie sklepu internetowego potrafi przynosić całkiem konkretne dochody. Dlatego też ludzie są chętni by nowe sklepy zakładać dzisiaj niemal na każdym kroku. Jednak by wyróżnić się nieco od konkurencji i sprawić, by w naszym sklepie ludzie kupowali więcej towarów niż u konkurencji, powinniśmy zastosować pewien prosty trik.

Rekomenduj dodatkowe produkty

Prowadzenie sklepu internetowego potrafi przynosić całkiem konkretne dochody
Autor zdjęcia: pixabay.com

Wyobraźmy sobie, że sprzedajemy przedmiot A, powiedzmy niech to będzie nawóz do kwiatów. Skoro klient będzie się nim interesował i czytał dokładnie opis, zapewne dobrze byłoby wyświetlić mu obok jakieś powiązane produkty, które również mogłyby mu się przydać. Taka ramka z rekomendacjami działa bardzo pobudzająco na kliencką wyobraźnię, jeśli oczywiście produkty, które będą się tam wyświetlały, istotnie będą odnosić się do opisu produktu tego, którym klient jest zainteresowany. Wobec tego, skoro ktoś szuka nawozu do kwiatów, może dobrze byłoby do ramki wrzucić odnośnik na przykład do ziemi kwiatowej lub nasion.

Stwórz mocny silnik rekomendacji

Przede wszystkim, by ramki z odnośnikami do powiązanych produktów mogły działać, musimy zrobić jeszcze jedną ważną rzecz. Otóż konieczne będzie stworzenie silnika rekomendacji, który będzie porównywał kluczowe właściwości różnych towarów i samodzielnie dobierał odpowiednie rekomendacje dla klientów. Oczywiście można robić to ręcznie, ale cała ta sytuacja będzie czasochłonna i przy każdym dodawanym produkcie będziemy musieli na nowo wszystko wpisywać. Dlatego najlepiej stworzyć dużą bazę tagów lub słów kluczowych i na tej podstawie wyświetlać klientom powiązane produkty.

Jak mogliśmy się przekonać, ramka z rekomendacjami to doskonały pomysł na to, by podsunąć klientowi dodatkowy towar do kupienia i nakłonić go do jego zakupu. Ważne jest tylko to, by produkty powiązane były rzeczywiście dobrze związane z danym przedmiotem, a z pewnością wtedy obroty w naszym sklepie wzrosną zauważalnie.